Geri Dön
Gündem8 Mayıs corona virüs (koronavirüs) vaka ve ölü sayısı açıklandı! İşte son durum

8 Mayıs corona virüs (koronavirüs) vaka ve ölü sayısı açıklandı! İşte son durum

Her akşam Sağlık Bakanlığı corona virüs vaka ve ölü sayısını açıklıyor. Gözler 8 Mayıs corona virüsü vaka sayılarındaydı... İçişleri Bakanlığı son dakika corona virüs vaka ve ölüsü sayısını açıkladı. İşte son tablo...

8 Mayıs corona virüs (koronavirüs) vaka ve ölü sayısı açıklandı! İşte son durum

Corona virüs tablosu Türkiye'de iyileşmeye giderken her gün veriler büyük bir merakla bekleniyor. Sağlık Bakanlığı her gün vatandaşa son durumu açıklıyor. Son gelişmeleri bekleyen vatandaşlar '8 Mayıs corona virüs vaka ve ölü sayısı açıklandı mı? Bugün corona virüs vaka ve ölü sayısı kaç oldu?' sorusuna cevap arıyor.

8 MAYIS CORONA VİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYISI AÇIKLANDI MI?

8 Mayıs corona virüs vaka ve ölü sayısı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika olarak corona virüste son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 1848 kişiye Covid-19 tanısı kondu, 48 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 135 bin 569, can kaybı 3 bin 689 oldu. Son 24 saatte 3 bin 412 kişinin daha iyileşmesiyle corona tedavisi tamamlananların sayısı 86 bin 396 oldu.

8 Mayıs corona virüs (koronavirüs) vaka ve ölü sayısı açıklandı İşte son durum

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Twitter'dan yaptığı açıklamada "Toplam iyileşen hasta sayısı 85 bini aştı. Son 24 saatteki vaka, vefat, yoğun bakım, entübe hasta sayısında yine düşüş var. Tablo, virüsle mücadelemizde lehimize veriler ortaya koyuyor. Ama bunlar kesin sonuçlar değil, ciddi bir fırsat. Fırsatı kullanalım." diye belirtti.

 

7 MAYIS CORONA VİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYISI

Bugünkü toplam test sayısının 30.395, vaka sayısının ise 1.977 olduğunu belirten Bakan Koca, 57 kişinin hayatını kaybettiğini bugünkü iyileşen sayısının 4.782 olduğunu açıkladı.

Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Test sayısı, yakında 1,5 milyona ulaşacak. Vaka sayısında dün göze çarpan kısmi artış, geriledi. Vefatta, yoğun bakım sayısında düne göre yine düşüş var. Virüsü, kararlı bir şekilde geriletmeli, tedbirlerle yenmeliyiz. Kanıtladık: Sonuç almak zor değil.

8 Mayıs corona virüs (koronavirüs) vaka ve ölü sayısı açıklandı İşte son durum

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler