Geri Dön
Gündem8 tane bulundu! Gözyaşlarını tutamadı

8 tane bulundu! Gözyaşlarını tutamadı

Edirne'de bazı kişilerce öldürüldüğü sanılan 8 köpek yavrusu bulundu. Yetkililer inceleme yaparken bölgeye gelen hayvan severler, gözyaşlarına engel olamadı.

8 tane bulundu! Gözyaşlarını tutamadı

Bosnaköy yakınlarındaki Nato Köprüsü mevkisinde ölmüş 8 köpek yavrusunu görenler, durumu güvenlik görevlilerine bildirdi.

Olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP), jandarma ve Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı yetkilileri inceleme yaptı.

8 tane bulundu Gözyaşlarını tutamadı

Yetkililer köpekleri incelemek üzere barınağa götürdü.

Bölgeye gelen hayvan severler gözyaşlarını tutamadı ve olaya tepki gösterdi.

8 tane bulundu Gözyaşlarını tutamadı

Edirne Doğa ve Çevre Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğinin saha sorumlusu Mürvet Taşvur, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanlara şiddetin devam ettiğini söyledi.

Duyarlı vatandaşların ihbarıyla olay yerine geldiklerini anlatan Taşvur, "Canilik, ne denilebilir ki, bu kaçıncı olay. Alkol alan kişiler burada ateş yakmışlar, ateşe hayvanları atmışlar. Bu nasıl bir vahşet, nasıl bir insanlık. İnsanlarda Allah korkusu olmalı." dedi.

ABD'de polisin öldürdüğü siyahi Wright için cenaze töreni düzenlendiABD'nin Minnesota eyaletine bağlı Brooklyn Center kentinde 11 Nisan'da polis kurşunu ile hayatını kaybeden 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright için cenaze töreni düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet