Geri Dön

83. ÖGG sınav sonuçları yarın açıklanıyor... Peki saat kaçta açıklanacak?

83. Özel Güvenlik Görevlisi sınavı 18 gün önce gerçekleşti. Soru ve cevaplar 29 Ağustos'ta yayımlandı. Şimdi gözler sonuçlara çevrilmiş durumda... Peki 83. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

83. ÖGG sınav sonuçları yarın açıklanıyor... Peki saat kaçta açıklanacak?

 

Her yıl belirli dönemlerde ÖGG sınavı gerçekleşiyor. Son sınav ise 25 Ağustos'ta gerçekleşti. Binlerce aday soru ve cevapların yayımlanmasının ardından sonuçlar hakkında ufak da olsa fikir edindi. Fakat şimdi asıl sonuçlar bekleniyor. Özel Güvenlik Daire Başkanlığı daha önce yayımladığı talimatta sonuç tarihini açıklamıştı. İşte detaylar...

ÖGG SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ÖGG sınav sonuçlarının 13 Eylül'de açıklanacağını duyurmuştu. Yalnız sonuç saatine ilişkin bir açıklama yapmamıştı. Sonuçlar genellikle akşam saatlerine doğru açıklanıyor.

NASIL ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLUNUR?

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ÖGG sınavından en az 60 puan almak gerekiyor. Düzenlenen bu sınava adayların giriş hakkı 4'tür. Her bir sınav için ayrı sınav ücreti yatırılır. Ayrıca özel güvenlik olurken silahlı ya da silahsız olarak seçim yapmanız gerekir. Silahlı ve silahsız Güvenlik Görevlisi olmak için aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Ayrıca Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

Sevgilisiyle aynı evde kalan genci ayaklarından astılarEndonezya’da Mario Natriti (23) adlı genç, sevgilisi Desiana (20) ile aynı evde kalmaya başladı. Kızın ailesi bu durumu öğrenince genci bacaklarından ters bir şekilde yarım saat kadar asılı bıraktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber