Geri Dön
Gündem‘ABD, PYD’yi terör örgütü görmüyor’

‘ABD, PYD’yi terör örgütü görmüyor’

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, ABD’nin 240’ıncı Bağımsızlık Günü resepsiyonuna katılmak üzere geldiği Adana’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bass, PYD’yi terör örgütü olarak tanıyıp tanımadıklarıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: “DAEŞ’e karşı savaşan grup ve grupları desteklemeye devam edeceğiz. Ve Türk hükümetiyle de sıkı çalışmamızı sürdüreceğiz. Ama diğer taraftan Türkiye’nin hassasiyetlerini anlıyoruz. PKK’ya çağrı yapmaya, silahlarını bırakması için, terörist aktivitelerini bırakması için ve politik müzakerelere dönmesi için çağrı yapmaya devam ediyoruz. Daha önce Washington’dakilerin söylediği gibi PYD’yi bir terörist organizasyon olarak kabul etmiyor ABD. PKK’yı bir terörist organizasyon olarak kabul ediyor ve Türkiye’nin PKK’yı destekleyen organizasyonlara karşı hassasiyetlerini anlayışla karşılıyoruz.”

Şanlıurfa'da, izdihama yol açan patates dağıtımına inceleme başlatıldıŞanlıurfa’da, patates dağıtımı sırasında yaşanan ve tepkiye yol açan sosyal mesafenin hiçe sayıldığı izdiham görüntülerine ilişkin inceleme başlatıldı. Olayla ilgili kaymakamlık yazılı açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet