Geri Dön

Açıkhava tiyatrosu perdeyi Yaşamaya Dair ile açıyor

Genco Erkal tarafından tiyatro sahnesine dönüştürülen ve Türkiye’de ilk özel açıkhava tiyatrosu olma özelliğini taşıyan Ali Paşa Hanı, ‘Yaşamaya Dair - Bursa Cezaevi’nden Mektuplar’ ile 29 Mayıs 2015 tarihinde sezonu açıyor.

Nazım Hikmet’in, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyunda usta oyuncu Genco Erkal’a sahnede Tülay Günal eşlik ediyor.
Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen ‘Yaşamaya Dair - Bursa Cezaevi’nden Mektuplar’da; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk
ve Timur Selçuk’un aralarında olduğu bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya’nın yaptığı oyunda; şarkılara Yiğit Özatalay piyanosuyla, Deniz Doğangün de
viyolonseliyle eşlik ediyor.
Oyun, 29 Mayıs, 30 Mayıs ve 31 Mayıs günleri saat 21.00’de Genco Erkal tarafından tiyatro sahnesine dönüştürülen Eminönü’ndeki tarihi Ali Paşa Hanı’nda tiyatroseverlerle olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 seçimlerine ilişkin açıklamaCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 81 İl Teşkilatı ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı. İl Teşkilatına seslenen Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız. Seçimlere kadar durmak yok, yolumuza devam etmeliyiz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber