Geri Dön

‘Açlık grevi tek başına suç değil’

15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarıldıkları mesleklerine geri dönebilmek için açlık grevine başlayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın gerekçeli kararı tamamlandı.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yazılan kararda, her iki sanık yönünden de basın açıklamaları, oturma eylemleri ve açlık grevini, terör örgütü talimatı ile yaptıklarına dair delil bulunamadığı belirtildi. Kararda “Açlık grevi yapmak münhasıran suç teşkil eden bir eylem değildir” denildi. Özakça’, tüm suçlardan beraat ederken, Gülmen’in örgüt mensuplarıyla ilgili paylaşımlarından dolayı “üyelik” suçundan 6 yıl 3 ay hapsine karar verildi.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet