Geri Dön
GündemAdalar’da bahar temizliği

Adalar’da bahar temizliği

Geçen yıl çöp yığınları ile gündeme gelen Adalar’da bu yıl aynı görüntülerin yaşanmaması için koordinasyon ekibi oluşturulacak.

Adalar’da bahar temizliği

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul

İstanbul’un Prens Adaları, geçen Kurban Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğrayarak 5 günde 700 bin kişiyi ağırlamıştı. Ziyaretçilerden ise geriye çöp yığınları kaldı. Adalar Belediyesi’nin sınırlı sayıdaki personeli yetersiz kalınca atılan çöpler ada sakinlerinin yardımlarıyla toplandı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, topladıkları 300 torba çöp ile ‘Utanın’ yazısıyla mesaj verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu yıl da aynı görüntülerin yaşanmaması için düğmeye bastı. İBB iştiraklerinden İSTAÇ AŞ. Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci, çöplerin ivedi bir şekilde toplanması için İSTAÇ Kent Temizlik ekibinin de içinde bulunduğu bir koordinasyon ekibinin oluşturulacağını duyurdu. Değirmenci, nisan ayından itibaren Adalar’da temizlik personeli sayısının artacağını ifade ederek, önümüzdeki günlerde geniş çaplı bir bahar temizliğinin yapılacağını söyledi.

 

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet