Geri Dön

‘Adalet Nöbeti’ 40’ıncı haftada

Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar, yönetici ve avukatlarına yönelik açılan davada tutuklu bulunan avukat Akın Atalay’ın serbest bırakılması için başlatılan “Adalet nöbeti” 40’ıncı haftasında da devam etti.

‘Adalet Nöbeti’ 40’ıncı haftada

Basın açıklamsına CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ile Mahmut Tanal da destek verdi. İstanbul Adalet Sarayı’nın C Kapısı önünde yapılan basın açıklamasını İstanbul CHP İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Deniz Güneş okudu. Açıklamada, “Hep savunduğumuz gibi alt yapısı olmayan ve meşru hukuk düzeni tarafından kabul edilemeyecek KHK ile toplumsal sorunların çözülemeyeceği aşikardır. Bu tür düzenlemeler iktidarı bile kendi içinde çelişkilere düşürdüğü son çıkan KHK’lar ile gözlenmektedir” denildi. Açıklamanın devamında, “Siyasi bir davada, Ahmet Şık’ın savunması siyasi bulunarak savunma hakkı gasp edilmiştir. Şık’ın savunmasının yaptırılmaması bu hukuksuz yargılamanın uzatılmaya çalışılmasının son çabalarıdır. Mahkemelerde dinlenmese de biz buradan derdimizi anlatmaya devam edeceğiz. Nasıl ki, 267 gün boyunca ByLock kulanıcısı olmadığını defalarca beyan etmesine ve bilirkişi raporlarıyla kanıtlamasına rağmen içeride tutulan Emre İper özgürlüğüne kavuşmuş. İçerideki arkadaşlarımız da yanımıza gelecektir” ifadeleri kulanıldı.

Süper Loto'da büyük ikramiye sahibini bulduSüper Loto'da büyük ikramiye 42 milyon 286 bin 938 TL, dün yapılan çekilişle sahibini buldu. 6 bilen talihli kuponunu İstanbul Eyüpsultan'da bir bayide oynadı. Bayi sahibi Yusuf Oylum, “Büyük ikramiye ilçemizden çıktığı için, mutluyuz ve gururluyuz. Kimse bana çıkmaz demesin. Umudunu kaybetmesin” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet