Geri Dön
GündemAğrı Dağı’nda zorlu operasyon

Ağrı Dağı’nda zorlu operasyon

“Türkiye’nin çatısı”olarak nitelendirilen Ağrı Dağı’nda, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen hava destekli operasyon, soğuk hava ve zorlu hava koşullarına rağmen devam ediyor.

Ağrı Dağı’nda zorlu operasyon

Operasyona katılan helikopter pilotları, yürümenin dahi güç olduğu kayalık arazilere ustalıkla inerek, asker indiriyor ve teröristlerin bulunabilecekleri alanları ateş altına alıyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel harekat ve komando timleri, terör örgütü PKK/KCK mensuplarının sığınak ve barınaklarının belirlenerek imha edilmesi amacıyla Ağrı, Van ve Iğdır arasında yer alan Ağrı Dağı’nın, Doğubayazıt ilçesi kesiminde pazartesi başlatılan operasyon sürüyor. Helikopterler ile bölgeye indirilen Mehmetçik ise soğuk havaya rağmen dağın eteklerindeki kayalık alanlarda teröristlerin yanı sıra sığınak ve barınaklarını arıyor.

Operasyona katılan helikopter pilotlarının yürümenin dahi güç olduğu kayalık arazilere ustalıkla inerek asker indirmesi yapıyor, teröristlerin bulunabilecekleri alanları ateş altına alıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler