Geri Dön
GündemAğrı Dağı’nı hikâyesini Kadıköy’de dinleyin

Ağrı Dağı’nı hikâyesini Kadıköy’de dinleyin

Ağrı Dağı’nı hikâyesini Kadıköy’de dinleyin

Sanatçı Ece Gökalp’in ‘Tek Bir Dağ Kadar Çok’ adlı fotoğraf sergisi, Ağrı Dağı ve dağın izleyicilerinin ilişkisini anlatıyor. Sergi, 10 parçalık fotoğraf yerleştirmesi üzerinden dağın, etrafını kuşatan coğrafyada yaşanan tarihsel süreçleri biçimlendirmesini tartışmaya açıyor. Kadıköy Poşe’de gerçekleştirilen sergi, Ağrı Dağı’nın çağdaş ve tarihsel anlamlarını arşivlemeyi deniyor. Sergi mekânında duvara yerleştirilen 10 parçalık fotoğraf enstalasyonu, 10 adet sandalyenin tam karşısına konumlandırılmış. Böylelikle izleyicinin manzaraya acele etmeden, rahatça bakabilmesi ve bir nevi Ağrı Dağı’nı izlemeyi deneyimlemesi amaçlanıyor.

Ağrı Dağı’nı, çoğunlukla Doğubayazıt, Ermenistan ve Iğdır’dan fotoğrafladığını belirten sanatçı Ece Gökalp, sanatçı, anıtlaştırılan dağın farklı toplumsal ve kültürel kimliklerce algılanma biçimlerine dikkat çekmeyi hedefliyor. 22 Temmuz’a dek ziyaret edilebilecek sergi kapsamında yarın saat 20.00’de ‘Masal Gecesi’ etkinliği düzenlenecek. - KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Korku dolu anlar! Rus turist 4 metreden dereye uçtuAntalya'nın Manavgat ilçesinde üç tekerli elektrikli motosikletle dereye uçan Rus Vera Khestaeva (25) kurtarıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülerek, tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet