Geri Dön

Ağrı Dağı’nı hikâyesini Kadıköy’de dinleyin

Ağrı Dağı’nı hikâyesini Kadıköy’de dinleyin

Sanatçı Ece Gökalp’in ‘Tek Bir Dağ Kadar Çok’ adlı fotoğraf sergisi, Ağrı Dağı ve dağın izleyicilerinin ilişkisini anlatıyor. Sergi, 10 parçalık fotoğraf yerleştirmesi üzerinden dağın, etrafını kuşatan coğrafyada yaşanan tarihsel süreçleri biçimlendirmesini tartışmaya açıyor. Kadıköy Poşe’de gerçekleştirilen sergi, Ağrı Dağı’nın çağdaş ve tarihsel anlamlarını arşivlemeyi deniyor. Sergi mekânında duvara yerleştirilen 10 parçalık fotoğraf enstalasyonu, 10 adet sandalyenin tam karşısına konumlandırılmış. Böylelikle izleyicinin manzaraya acele etmeden, rahatça bakabilmesi ve bir nevi Ağrı Dağı’nı izlemeyi deneyimlemesi amaçlanıyor.

Ağrı Dağı’nı, çoğunlukla Doğubayazıt, Ermenistan ve Iğdır’dan fotoğrafladığını belirten sanatçı Ece Gökalp, sanatçı, anıtlaştırılan dağın farklı toplumsal ve kültürel kimliklerce algılanma biçimlerine dikkat çekmeyi hedefliyor. 22 Temmuz’a dek ziyaret edilebilecek sergi kapsamında yarın saat 20.00’de ‘Masal Gecesi’ etkinliği düzenlenecek. - KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Sinop’ta gizemli bir tünel daha bulunduSinop’ta, Kral Mitridat'ın mezarına çıktığı tahmin edilen ve 3 bin yıllık tünelle bağlantılı olduğu değerlendirilen yeni bir tünel daha ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü yerleşkesinin eksi 3’üncü katından girilen yeni tünelin, su kanalı ya da tahliye hattı olduğu sanılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber