Geri Dön
GündemAile Bakanı Derya Yanık’tan Elmalı Davası açıklaması: Çizim ve yazışmalar bu dosyaya ait değil

Aile Bakanı Derya Yanık’tan Elmalı Davası açıklaması: Çizim ve yazışmalar bu dosyaya ait değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Elmalı davasıyla ilgili, “Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil” dedi.

Aile Bakanı Derya Yanık’tan Elmalı Davası açıklaması: Çizim ve yazışmalar  bu dosyaya ait değil

TRT Haber’de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Yanık, “Dosyanın içeriğiyle alakalı çok detaylı bilgi vermem doğru olmaz. Bu dava daha bitmedi. Bunu kamuoyuna hatırlatmak lazım. Biz kararlılıkla süreci takip ediyoruz. Maalesef bu tür konularda dezenformasyon metodu da işliyor. Davayla ilgili
olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil” ifadelerini kullandı.

‘Konuyu takip ediyoruz’

Yanık şöyle devam etti: “Bizim arkadaşlarımız bir yılda 6 ayrı rapor düzenlemişler. 6 kere tek tek o çocuklarla görüşülüyor, durum incelemesi yapılıyor, çok yakından takip ediliyor. Biz konuyu birebir ve içeriden takip ediyoruz zaten. Davanın kendi delil bütünlüğü içerisinde de takip ediyoruz. Birtakım dezenformasyonlar var onlara dikkat etmek lazım. Bunlar adaleti tecelli ettiren şeyler değildir, bunlar adaleti sabote eden dezenformasyonlardır. O yüzden kamuoyunun önüne sunulan bilgilerin gerçekliğini de kontrol etmesini rica ediyorum. Biz bu dosyayla alakalı; çocukların korunması, çocukların psikolojik olarak rehabilite edilmeleri ve herhangi bir yıkım yaşamamaları için gerekli tedbirleri aldık. Bundan sonraki süreçte de davanın sonuna kadar ve sonrasında da desteğimizi sürdüreceğiz.”

‘Zarar verici bir noktaya geldi’

İstanbul Sözleşmesi tartışmalarının hatırlatılması üzerine Yanık şunları söyledi: “İstanbul Sözleşmesi kendi içinde değer yargılarıyla ilgili kısmı aşındırmaya yönelik bir tartışmanın tarafı oldu. Öbür taraftan da hiç hak etmediği bir hukuki bağlamdan koparılarak, aileyi yıkıyor, her şeyi tarumar ediyor tartışmasının ortasında kaldı. İstanbul Sözleşmesi bu anlamda kadın hakları, kadın tartışmasına aslında zarar verici bir noktaya taşındı maalesef.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bursa'da şaşırtan görüntü! Canlarını hiçe saydılarBursa’da trafikte kaydedilen görüntüler şaşkınlık yaşattı. Diğer araç sürücüleri tarafından kaydedilen görüntülerde taşınan bazı eşyaların zarar görmesi için taşıyıcı firmada çalışan işçiler ölüme meydan okudular.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler