Geri Dön

Aile hekimlerinden Ankara’da büyük miting

Aile hekimleri, sağlıkta şiddete ve yaşadıkları hak kayıplarına ilişkin tepkilerini bugün Ankara’da gerçekleştirecekleri mitingle dile getirecek.

Aile hekimlerinden Ankara’da büyük miting

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nca organize edilen miting “Şiddetten uzak, sağlıklı ülke geleceği ve daha iyi aile hekimliği” sloganıyla gerçekleştirilecek. Anıtpark’da saat 12.00’de başlayacak mitingin ardından hekimler Anıkabir’i ziyaret edecek.

Bakanlıklara faks ve mail göndererek sağlıkta şiddete karşı adım atılmasını talep eden hekimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da gönderdikleri mektupla seslenmişlerdi. Mektupta, “Şiddet uygulayanlar yine hızla serbest bırakılmakta, tutuksuz yargılanmakta, iyi hal indirimleri uygulanmakta, cezalar ertelenerek caydırıcılıktan uzak yaklaşım devam etmekte. Etkin ve caydırıcı yasal düzenlemeler gerektiği çok açık. Savaşta dahi dokunulmazlığı olan bir meslek grubuna sistemli olarak uygulanan şiddetin sona ermesi için kararlılık ve caydırıcılık gerekmekte” denilmişti.

Rio de Janeiro’da ilk aşı İsa heykelinin altında yapıldıBrezilya'nın Rio de Janeiro kentinde ilk koronavirüs aşısı İsa heykelinin altında uygulanmaya başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet