Geri Dön

Alaattin Yüksel’e ‘Fare Kapanı’ sorusu

İZMİR'in Çeşme İlçesi Alaçatı Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın da aralarında yer aldığı 6 kişinin tutuklandığı ‘Fare Kapanı’ operasyonu kapsamında, CHP İzmir eski İl Başkanı Alaattin Yüksel de adliyeye gelerek ifade verdi

Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’ün talimatıyla Alaçatı Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen ve Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın da aralarında yer aldığı 6 kişinin tutuklandığı ‘Fare Kapanı Operasyonu’ soruşturması devam ediyor. Alaçatı eski Belediye Başkanı Remzi Özen’den sonra dün de CHP İzmir eski İl Başkanı ve son seçimlerde İTO başkanlığına aday olup Ekrem Demirtaş'a karşı kaybeden Alaattin Yüksel de adliyeye çağrıldı.

Öğleden sonra İzmir Adalet Sarayı’na gelerek, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’ün yanına giden Alaattin Yüksel'in, operasyon öncesi Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı telefonla aradığı ve İTO seçimlerinde destek istediği iddia edildi. Adliye girişinde basın mensuplarını gören Alattin Yüksel, ziyaret için geldiğini, Alaçatı’daki operasyonla ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi. Yüksel savcıya ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

Alaçatı Belediyesi'ne yönelik olarak düzenlenen operasyonda CHP'li Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi M.İ., belediye meclis üyesi A.Ö., müteahhit M.B., fen işleri müdürü N.G., DLH baş mühendisi A.A.Y. tutuklanmıştı.

Ormana kaçırdılar! Bu halde geri getirdilerRize'nin İyidere ilçesinde alacak verecek davası nedeniyle darp ettikleri şahsı araçlarının bagajından çıkartıp ilçe merkezine bırakmak isteyen 3 kişi devriye atan polis ekiplerine yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet