Geri Dön
GündemALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuru ekranı 2020 - ALES 2 sınav tarihi ne zaman?

ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuru ekranı 2020 - ALES 2 sınav tarihi ne zaman?

Bir ALES sınavı için daha geri sayım başladı. ALES/1 sonrası ALES/2 için heyecanlı bekleyiş başladı. ALES sınavına girmek isteyen fakat başvuru tarihlerini kaçıranlar ALES/2 başvurusunda bulunabilecek. Peki ALES/2 başvuruları ne zaman başlıyor? İşte ALES/ ve ALES/2 sınavları hakkında bilinmesi gerekenler...

ALES başvurusu nasıl yapılır?  ALES başvuru ekranı 2020 - ALES 2 sınav tarihi ne zaman?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) bu yıl yapılacak 2. sınavı için heyecan dorukta. Büyük bir merakla beklenen ve ilki 16 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen ALES'in, 2. sınavının başvuru tarihi, sınav günü ve sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin sorunun cevabı da belli oldu...

ALES/1 SINAVI NE ZAMAN, SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?

ALES/2 sınavı 6 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak. ÖSYM tarafından ALES/2 sınav giriş belgeleri yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

ALES/1 sınavı sonuçları 7 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

ALES/2 BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) başvuru işlemleri 1-12 Ekim 2020 tarihlerinde alınacak.

ALES/2 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

ALES/2 sınavı sonuçları ise 7 Ocak 2020 tarihinde duyurulacak.

ALES BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ALES başvuruları bugün başladı. Başvurular 12 Ekim'e kadar sürecek.

Başvurular, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından gerçekleştirilebilecek.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktıKartal'da yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet