Geri Dön

ALES ertelendi mi? ALES 2020 ne zaman yapılacak?

Corona virüsü nedeniyle ÖSYM bazı sınavların ertelendiğini açıklamıştı. ALES başvuruları ise 13-23 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sınava girecekler olan adaylar corona virüs nedeniyle ALES'in ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Peki ALES ertelendi mi? ALES 2020 ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde...

ALES ertelendi mi? ALES  2020 ne zaman yapılacak?

ALES ertelendi mi? sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları yapıldı. ÖSYM corona virüsü sebebiyle bazı sınavlar için erteleme kararı vermişti. Bu karar sonrasında ise hangi sınavların ertelendiği ve sınavların yeni yapılacak tarihi adayların araştırdığı konular arasında yerini aldı. Peki ALES sınavı ne zaman yapılacak?

ALES ERTELENDİ Mİ? ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 sınav takviminde, 3 kez yapılması planlanan Akademik Personel ve  Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), 2 kez gerçekleştirilecek.

ALES-1 16  Ağustos,

ALES-2 6 Aralık'ta uygulanacak.

İŞTE ERTELENEN SINAVLAR VE YENİ TARİHLERİ

Basılı ortamda 2 kez yapılması planlanan YDS, bu yıl bir kere basılı  ortamda 27 Eylül'de gerçekleştirilecek. Bu sene ocak, şubat ve mart aylarında  gerçekleştirilen e-YDS'ler ise yıl içerisinde 10 kez daha uygulanacak. e-YDS'ler  20-21 Haziran, 27-28 Haziran, 4 Temmuz, 22 Ağustos, 29 Ağustos, 17 Ekim, 14  Kasım, 19 Aralık'ta yapılacak.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) ise 13 Aralık'ta  gerçekleştirilecek.

Bu yıl, 2 kez yapılması planlanan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği  Uzmanlığı Sınavı (İSG) da bir kez, 7 Kasım'da uygulanacak.

ALES BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES başvuru sınav ücreti 130 TL olarak belirlendi.

 

New York'ta sağlık çalışanlarına itfaiye ekibinden jestCoronavirüs salgının en en çok hissedildiği ABD'nin New York kentinde itfaiye ekipleri Manhattan'daki hastanelere giderek sağlık çalışanlarına moral verdi. Sağlık çalışanları New York İtfaiyesi'nin alkışları eşliğinde hastanelere girdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber