Geri Dön

ALES ne zaman yapılacak? (2017 ALES Sonbahar Dönemi)

ALES başvuruları 26 Eylül'de başladı ve 4 Ekim itibariyle sona erdi. ÖSYM, tarafından alınan başvuruların ardından ALES sisteminde yeni bir düzenleme yapıldı ve sınav soru sayısı ile süresi azaltıldı. Peki ALES ne zaman yapılacak? İşte cevabı...

ALES ne zaman yapılacak? (2017 ALES Sonbahar Dönemi)

ALES başvuruları sona erdi! ALES başvuru işlemlerinin sona ermesinin ardından adaylar ALES sınavının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Bu sene ALES'te yapılan birtakım değişiklikler yapıldı. ALES sınav süresi kısaltılırken sınav sorusuda azaltıldı. Peki ALES sınavı ne zaman yapılacak?

ALES SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

26 Eylül 4 Ekim tarihlerinde başvuruları alınan ALES sınavı 19 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. ALES sonbahar dönemi sınavı saat 10:00'da başlayacak.

ALES’TE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

ALES puanı geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarıldı. 180 dakika olan sınav süresi 150 dakikaya, 160 olan soru sayısı da 100’e düşürüldü. Sayısal-1, Sayısal-2 ve Sözel-1, Sözel-2 olarak dört kısımdan oluşan sınav, sadece sayısal ve sözel olarak iki kısımdan oluşacak. Puanlama hesaplama işlemlerinde ALES sözel ve ALES sayısal için değişiklik yapılmadı. ALES eşit ağırlık puan hesaplamasında ise sözel ve sayısal testlerin yüzde 50 oranında ağırlıklarının olması kararı verildi.

Lübnan'daki patlamaya ayin sırasında yakalanan papazın zor anları kameradaBeyrut'ta meydana gelen şiddetli patlamadan saniyeler önce ayine başlayan papaz, patlamanın meydana gelmesiyle töreni bırakarak kaçmak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber