Geri Dön

ALES sınavı hangi gün? 2019 ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) giriş yerlerinin açıklanmasının ardından sınav için geri sayım başladı. 5 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek sınav öncesi en çok merak edilen ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır sorusunun cevabını ve 2019 ALES tarihlerini bir araya getirdik...

ALES sınavı hangi gün? 2019 ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2019 ALES sınavlarına katılmak isteyen adaylar arayışa koyuldu. ALES/1 başvuru tarihlerini kaçıran adaylar, aLES/2 veya ALES/3 sınavına başvuru tarihlerinde başvuru işlemlerini grçekleştirebilir. Peki 2019 ALES sınavları ne zaman?

ALES/1 SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/1) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

2019 ALES SINAVLARI NE ZAMAN?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2019-ALES/2, 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak.

9-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında ALES/2 başvuru işlemleri alınacak.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2019-ALES/3, 17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak.

17-25 Eylül 2019 tarihleri arasında ALES/3 başvuru işlemleri alınacak.

'Kadının üzerine oturmuş bıçaklıyordu'Bursa'da kardeşi Mustafa B. tarafından 9 yerinden bıçaklanan hemşire Zübeyde Gülbakan’ın hastanedeki tedavisinin sürdüğü ve durumunun iyiye gittiği belirtildi. Mustafa B.’nin mahalleli tarafından zorla dışarıya çıkarılıp etkisiz hale getirilmesi ve sağlık ekiplerinin Gülbakan'a müdahalesi ise kameraya yansıdı. Mustafa B.'yi etkisiz hale getiren Uğur Yılmaz, “Bir adam Zübeyde ablanın üzerine oturmuş bıçaklıyordu. Durumu görünce bıçaklayan kişiyi etkisiz hale getirdim” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber