Geri Dön
GündemALES sınavı saat kaçta, sınav giriş beglesi nasıl alınır? ÖSYM HES kodu alma işlemi...

ALES sınavı saat kaçta, sınav giriş beglesi nasıl alınır? ÖSYM HES kodu alma işlemi...

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yarın yapılacak. Sınav saati ile birlikte ALES sınav giriş belgesi yoğun bir şekilde aratılıyor. Öte yandan ÖSYM ALES sınavına girecek olan adaylar için HES kodu bilgisi alacak. Peki HES kodu nasıl alınır?

ALES sınavı saat kaçta, sınav giriş beglesi nasıl alınır? ÖSYM HES kodu alma işlemi...

ALES sınavı için geri sayım başladı. Sınava saatler kala hem sınavın zamanı hem de sınav giriş belgeleri gündem oldu. Öte yandan ÖSYM sınava girecek adaylardan HES kodu bilgisi istedi bu nedenle 'HES Kodu nasıl alınır?' sorusu da sıklıkla yöneltiliyor.

ALES SAAT KAÇTA, SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

2020-ALES/1 sınavı 16 Ağustos saat 10.15'te başlayacak. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ

HES KODU İLE İLGİLİ ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

ÖSYM Sınavlarına Başvurularda Sağlık Bakanlığından Edinilen "HES Kodu"nun Kullanılması

Başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi alınacaktır. Sınava başvuruda, HES kodu bilgisi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AİS) kaydedilmeyen adayların başvuru yapmaları sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Adaylar, sahip olduğu HES kodunun ÖSYM sistemine kaydını, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) "PROFİLİM" alanında bulunan "HES KODU BİLGİLERİM" sayfasından yapacaklardır. Başvuru yapılan her sınav için kullanılacak olan HES kodunun geçerlilik bitiş tarihinin, söz konusu sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir. HES kodu bilgisi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AİS) kaydedilen adaylar sınavlara başvurularını yapabileceklerdir. e-YDS'ye başvuru yapacak adayların da ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Antalya'da 4 caretta caretta denize bırakıldıAntalya'nın Serik ilçesinde, tedavisi tamamlanan biri yavru 4 caretta caretta kaplumbağası denize bırakıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler