Geri Dön
GündemALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2021 ALES/3 sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2021 ALES/3 sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

ÖSYM tarafında uygulanan ALES sınavının son oturumu tamamlandı. Yıl içinde üç kez uygulanan ALES için sonuç heyecanı başladı. ALES/3 oturumuna katılanlar ALES sonuçları ne zaman açıklanır araması yapıyor. Peki ÖSYM tarih belirledi mi? ALES sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2021 ALES/3 sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

21 Kasım 2021 Tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/3) ardından adaylar sonuç arayışına geçti. Yılın son oturumu tamamlanan ALES'de sonuçlar ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2021 sınav takviminde ALES sonuçları tarihine yer verdi. İşte ALES sınav sonuçları açıklanma tarihi...

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ALES/3 sınav sonuçları 16 Aralık 2021 tarihinde açıklanacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kocaeli'de feci ölüm! Köprüden atladı, TIR'lar birbine girdiKocaeli’de köprüden atlayan gence çarpmamak için ani fren yapan iki TIR çarpıştı. Kazada TIR sürücüsü yaralanırken, köprüden düşen ve üstünden araç geçen genç ise hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler