Geri Dön
GündemAlevler gökyüzünü aydınlattı! Büyük yangın

Alevler gökyüzünü aydınlattı! Büyük yangın

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesinde, binlerce büyükbaş hayvanın bulunduğu çiftliğin yem deposunda yangın çıktı. Yakında bulunan büyükbaşlar güvenli bölgeye taşınırken, alevlerin gökyüzünü aydınlattığı yangın ise Kırklareli, Lüleburgaz ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile 4 saatte kontrol altına alındı.

Alevler gökyüzünü aydınlattı! Büyük yangın

Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesinde, binlerce büyükbaş hayvanın bulunduğu çiftliğin yem deposunda dün saat 23.00 sıralarında yangın çıktı. Saman balyaların bulunduğu depoda çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında alevleri fark eden çiftlik çalışanları itfaiye ekiplerine haber verdi. yangın hızla yayılırken, depo kısa sürede alev topuna dönüştü. Kısa sürede olay yerine, Kırklareli, Lüleburgaz ve çevre ilçelerden itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye görevlileri yangını kontrol altına almaya çalışırken, çiftlik çalışanları ise deponun yakınındaki ahırlarda bulunan büyükbaş hayvanları, güvenli alanlara taşındı.

Alevlerin gökyüzünü aydınlattığı yangın ise ekiplerin 4 saat süren yoğun çabaları ile kontrol altına alındı. Saman balyalarının içten yanmayı sürdürebileceğini belirten itfaiye görevlileri, soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Çiftlikteki büyükbaş hayvanların zarar görmediği yangında maddi hasar oluştu.

Alevler gökyüzünü aydınlattı Büyük yangın

Alevler gökyüzünü aydınlattı Büyük yangın

KISMEN KONTROL ALTINDA

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesinde, binlerce büyükbaş hayvanın bulunduğu çiftliğin yem deposunda dün gece yarısı başlayan yangın kısmen kontrol alına alındı. Deponun bazı bölümlerinde yükselen alevler ise sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürürken, depo kullanılamaz hale geldi.

 

 

Yangın bölgesinde duygulandıran anlar! Çalılıkları böyle söktüMarmaris'teki orman yangının 4'üncü gününde söndürme çalışmaları Orhaniye ve Hisarönü mahallerinde yoğunlaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet