Geri Dön

Alkollü sürücü benzin ile suyu karıştırınca...

İstanbul'da sarhoş sürücü, ara-cından çıkan dumanları görün-ce bagajında bulunan dolu bi-donu otomobile boca etti ama

Alkollü sürücü benzin ile suyu karıştırınca...

Alkollü sürücü benzin ile suyu karıştırınca...

Olay saat 20:00 sıralarında D-100 karayolu Kozyatağı mevki Harem istikameti üzerinde meydana geldi. Bir arkadaşıyla beraber 06 MYU 52 plakalı aracıyla Kadıköy Fikirtepe'deki evine giden Hikmet Ülügen adlı sürücü, otomobilden yanık kokusu geldiğini fark etti. Otomobili yol kenarına çeken Ülügen, akü üzerindeki kutup başlarını söktü. Motor kısmında kıvılcımlar çıktığını fark eden Ülügen bagajda bulunan içinde su olduğunu sandığı benzin bidonunu alarak motor kısmına dökmeye başladı.

OTOMOBİL ALEV ALEV YANMAYA BAŞLADI

Ülügen'in müdahalesinden sonra yangın büyüdü ve otomobil alev alev yanmaya başladı. Sürücü ve yanındaki arkadaşı olay yerinden uzaklaşarak itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını, bagajda bulunan LPG deposuna ulaşmadan kısa sürede söndürdü.

YANGINA BENZİNLE MÜDAHALE ETTİ

Polis ekiplerine olayı anlatan sürücü, yangını görünce bagajda bulunan bidondaki su ile müdahale ettiğini söyledi. Bidonu kontrol eden polis ekipleri Ülügen'in su sandığı bidonun içinde benzin olduğunu ve sürücünün yanan araca bagajındaki yedek benzinle müdahale ettiğini belirledi. Seyir halindeyken otomobilden yanık kokusu geldiğini ve kenara çekip bagajda bulunan suyla müdahale etmeye çalıştığını söyleyen Ülügen alkollü olmadığını iddia etti. Bu arada, polis yaptığı alkol kontrolünde sürücünün 109 promil alkollü olduğunu tespit etti. Daha önce de alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu öğrenilen Ülügen hakkında aynı suçtan işlem yapıldı.

KOMEDİ FİLMİ GİBİ

Trajı komik olay, Türk sinemasının klasikleri arasında yer alan Neşeli Günler filmini akıllara getirdi. Filmde Ziya karakterini canlandıran Şener Şen, itfaiyeci olarak işe başlar. Ancak ilk işinde alevlere su yerine benzin dolu bidon ile müdahale edince kovulur.

Prof. Dr. İlhan Çetin Kurban Bayramı'nda KKKA için uyarıda bulunduSivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramı'nda kesilecek hayvanlardan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının bulaşabileceğini belirterek, "Geçen yıl kurbanın kanından dolayı hastalanan bir kadın hastamız olmuştu. Bu nedenle özellikle elinde yara veya kesik olan insanların mümkün olduğu kadar hayvanların kanıyla temas etmemeleri öneriyoruz'' dedi. Prof. Dr. Çetin, alınan önlemler ve uyarılar sayesinde son dönemde vaka sayılarında azalma olduğunu belirterek, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber