GündemAlman Rita cinayetinde boş mezarlar kazıldı

Alman Rita cinayetinde boş mezarlar kazıldı

15.04.2016 - 17:31 | Son Güncellenme:

ALMAN Rita Darı Winkler’in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında zanlı Ali Kemal Seyhan’ın kadının üzerindeki para ve eşyaları sakladığı düşünülen boş mezarlarda arama yapıldı. Seyhan ailesinin boş aile mezarları kazılırken, herhangi bir şey bulunamadı.

Alman Rita cinayetinde boş mezarlar kazıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Rita Darı Winkler’in hunharca öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında araştırmalarına devam ediyor. Rita Darı Winkler’i öldüren Ali Kemal Seyhan’ın, Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Halıdere 17 Ağustos Merkez Mezarlığı’ndaki aile mezarlığına, kadının üzerinde bulunan para ve eşyaları sakladığı düşünülerek, mezarda arama yapmak için Gölcük Cumhuriyet Savcılığı’ndan izin alındı.

Haberin Devamı

Ali Kemal Seyhan’ın, Almanya’ya kaçmadan önce babasının mezarı yanında bulunan 4 boş mezarın üzerine çakıl taşı sermesi şüphe yaratırken, Cumhuriyet Savcısı’nın gözetiminde mezarlar kazıldı. Bu sırada olay yeri inceleme ekipleri görüntü çektiler. 4 boş mezar kazılırken herhangi bir şey bulunamadı. Daha sonra mezarlar yeniden kapatıldı. Polis, Alman kadına ait para ve eşyaları bulabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.