Geri Dön
GündemAlman uçakları da İncirlik'te

Alman uçakları da İncirlik'te

Almanya DAEŞ ile mücadele için uluslararası koalisyona destek vermek amacıyla 6 Tornado keşif uçağından ilk 2'si ile 2 askeri nakliye uçağını İncirlik Hava Üssü'ne gönderdi.

Alman uçakları da İncirlik'te

Tornadoların DAEŞ ile ilgili istihbarat toplamak için yapacakları keşif uçuşlarına ocak ayı itibariyle başlayacakları duyurulurken, Airbus A400 M tipi nakliye uçağın 40 kişilik bir öncü kuvveti ve askeri malzemeyi taşıdığı bildirildi.

Üsse gönderilen Airbus A310 tipi uçağın ise terör örgütü DAEŞ ile mücadele eden koalisyon güçlerinin jetlerine havada yakıt ikmali yapacağı kaydedildi.

Alman uçakları da İncirlikte

Öte yandan, kalan 4 Tornado'dan ikisinin ocak ayı başında gönderileceği aktarılırken, üste bulunan Alman askerlerinin "muhtemelen" 2 Ocak'ta tam kapasiteyle görevlerine başlayacakları ifade edildi.

Almanya Federal Meclisi, DAEŞ ile mücadelede uluslararası koalisyona destek vermek amacıyla 6 Tornado keşif uçağı, Fransız uçak gemisi Charles de Gaulle'ü korumak için 1 firkateyn ile 1 yakıt ikmal uçağından sorumlu bin 200 personelin 1 yıl süreyle görev yapmasına izin veren askeri tezkereyi geçen hafta kabul etmişti.

BOMBA YÜKLÜ UÇAKLAR İNİP KALKIYOR

Öte yandan İncirlik Hava Üssü’nde sabah erken saatlerden itibaren yoğun hava trafiği yaşanıyor. Pistten kalkış yapan bomba yüklü Türk ve yabancı savaş uçakları ile bomba yüklü insansız hava aracı predatör bir süre sonra tekrar iniş yapıyor. Ayrıca İncirlik Hava Üssü’ndeki pistin girişine de askerler sabah erken saatlerde 2 çadır kurdu. Çadırların etrafındaki askeri hareketlilik dikkat çekiyor.

Alman uçakları da İncirlikte