Geri Dön
Gündem‘Altı eğitimci Kovid kurbanı’

‘Altı eğitimci Kovid kurbanı’

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), 19-28 Mart 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitimde tespit edilen koronavirüs vaka tablosunu açıkladı.

‘Altı eğitimci Kovid kurbanı’

Sendikanın 49 il, 190 ilçe, 8 köy okulundaki üyelerinden elde ettiği bilgilere göre belirtilen tarihler arasında okul yöneticileri ve öğretmenler arasından 6 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 571 öğretmene, 515 öğrenciye ve 42 personele pozitif tanısı kondu. 98 öğretmenin, 610 öğrencinin ve 1 personelin de temaslı olduğu tespit edildi.  Bu tarihler arasında 187 okulda, 41 sınıfta eğitime ara verilirken, 3 yurt ve pansiyon da kapatıldı. “Yüz yüze eğitim ve eğitim bileşenleri tehlike altında” uyarısında bulunan Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı’nı (MEB), aşı ve tüm tedbirler için hareket etmeye çağırdı.

 

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet