Geri Dön

Altın Ahududu Ödülleri politikleşti

Yılın en kötülerinin seçildiği Altın Ahududu Ödülleri’ne bu yıl Hillary Clinton karşıtı belgesel ‘Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party’ damga vurdu ve 4 dalda Altın Ahududu kazandı

Altın Ahududu  Ödülleri politikleşti

Geleneksel olarak Akademi Ödülleri’nden bir gün önce dağıtılan ve yılın en kötülerine verilen Ahududu Ödülleri, bu yıl politik kararlarıyla dikkat çekti.

Muhafazakar yorumcu Dinesh D’Souza’nın yönettiği ‘Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party’ adlı Clinton karşıtı belgesel, ödüllere damga vurdu. Beş dalda Altın Ahududu adayı film, En Kötü Film Ödülü’nün sahibi oldu. Ayrıca üç dalda daha Altın Ahududu kazandı. Filmin kazandığı diğer bir Ahududu Ödülü, belgeseli seslendiren D’Souza’ya layık görünen kazandığı En Kötü Erkek Oyuncu Ödülü. D’Souza, En Kötü Yönetmen Ödülü’nü Bruce Schooley’le paylaştı. En Kötü Kadın Oyuncu Ödülü ise filmde Clinton’ı canlandıran Rebekah Turner’a verildi. D’Souza ödülünü “Bu ödülü bana veriyorsunuz çünkü Trump’un seçimleri kazanmasından dolayı çok üzgünsünüz. Bu yenilgiyi atlatamadınız ve atlatamayacaksınız” dediği bir videoyla kabul etti.

Aynı zamanda çok satan kitapların yazarı D’Souza’nın yönettiği film, Washington Post gazetesi tarafından “ciddi bir tartışma için çok tutarsız” olarak nitelendirilirken, sinema endüstrisi yayını Variety, filmle ilgili olarak “Politik zemin olarak ‘X-Men: Apocalypse’den sadece biraz daha ayakları yere basıyor” yazmıştı. Filmin Altın Ahududulara vurduğu damga, ABD’de Donald Trump’ın başkan seçilmesinin ardından başlayan politik dalgada Altın Ahududular’ın da dışarıda kalmadığı yorumlarına sebep oldu.

Süperkahraman filmi ‘Batman v Superman’ ise Altın Ahududu Ödülleri’nde öne çıkan diğer yapımdı. Film, başrolleri paylaşan Ben Affleck ve Henry Cavill’e En Kötü İkili Ödülü’nü getirirken, En Kötü Yeniden Çevrim veya Devam Filmi Ödülü’nün de sahibi oldu. Ayrıca En Kötü Senaryo Ödülü’nü kazandı.

Altın Ahududu Ödülleri, 24 ülkeden 1000 Ahududu üyesinin oylarıyla seçiliyor ve her yıl Akademi Ödülleri’nden bir gün önce sahiplerini buluyor.

Taksimetre güncelleme kuyruğu akşama kadar devam ettiİstanbul'da taksi açılış ücretine yapılan yüzde 11 oranındaki zammın ardından taksi şoförleri yeni tarifeye uygun olarak taksimetrelerini güncellemek için Yenikapı Etkinlik Alanına geldi. Sabah saatlerinden itibaren kilometrelerce uzayan araç kuyruğu, akşam saatlerinde de devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet