Geri Dön
GündemAmelie ve Goodbye Lenin film müziklerini yapan sanatçı kimdir? 30 Nisan ipucu sorusu

Amelie ve Goodbye Lenin film müziklerini yapan sanatçı kimdir? 30 Nisan ipucu sorusu

Dünyaca ünlü filmlere yaptığı soundtracklerle tanınan ünlü Fransız müzisyen bu akşam online bir bilgi yarışmasına konu oldu. Peki bu akşam binlerce kişinin katılımıyla oynanacak ve büyük bir heyecana sahne olacak 30 Nisan ipucu sorusunun cevabı nedir?

Amelie ve Goodbye Lenin film müziklerini yapan sanatçı kimdir? 30 Nisan ipucu sorusu

Her gün binlerce vatandaşımızın katılımıyla ve büyük bir keyifle online bilgi yarışmasının bu akşamki ipucu sorusu açıkandı. Peki dünyaca ünlü bir Fransız müzisyen ile ilgili olan bu 30 Nisan ipucu sorusunun cevabı nedir?

SORU

Amélie ve Goodbye Lenin film müziklerini yapan sanatçı kimdir?

CEVAP

Yann Tiersen

YANN TIERSEN KİMDİR?

Yann Tiersen, deneysel, minimalist Fransız müzisyen, multi-enstrümantalist. Eserlerinde genellikle piyano, akordeon, keman ve ailesi, gitar kullanır. Bunların dışında toy piyano, carillon, banjo, mandolin, harpsikord, vibrafon, basgitar ve melodika enstrumanlarını çalmakta ve müziğine yerleştirmektedir.

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet