Geri Dön

Anahtarlık şeklinde! Bununla otomobilleri kolayca çalabiliyor ve dükkanları soyabiliyorlar...

İstanbul'da terör örgütü DAEŞ üyeliğinden aranan Mehmet B.isimli terörist, çalıntı bir araçla uygulama yapan polis ekiplerine yakalandı. Yanındaki kişiyle birlikte gözaltına alınan ve kullandığı aracın torpido gözünde bir de anahtarlık görünümünde jammer (sinyal kesici) çıkan Mehmet B. getirildiği karakolda 14. Ağır Ceza Mahkemesi talimatıyla serbest bırakıldı.

Anahtarlık şeklinde! Bununla otomobilleri kolayca çalabiliyor ve dükkanları soyabiliyorlar...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'ne bağlı motorize ekipler, 3 Aralık Salı günü Bakırköy D-100 yan yolda uygulama yaparken, saat 18.00 sıralarında, şüpheli gördükleri bir aracı durdurdu. Aracın plakası üzerinde yapılan incelemede aracın ve plakasının kayıp-çalıntı kaydı olduğu tespit edilirken, araçta bulunan 2 şahıs ekiplerce gözaltına alındı. Araçta yapılan aramalarda aracın ön konsolunda anahtarlık kumandası şeklinde bir de jammer (sinyal kesici) bulan ekipler gözaltına aldıkları Selahattin D. (47) ve Mehmet B.yi (37) karakola götürdü.

SAVCILIK TALİMATIYLA SERBEST

Her iki şahısın da yapılan kimlik GBT sorgusunda Mehmet B.’nin terör örgütü DAEŞ soruşturması kapsamında aranması olduğu ortaya çıktı. “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla gözaltına alınan Mehmet B. hakkında polisler tarafından savcılığa bilgi verildi. Yapılan işlemlerin ardından Mehmet B. yanındaki Selahattin D. 14. Ağır Ceza Mahkemesi talimatıyla serbest bırakıldı.

JAMMER NEDİR?

Jammer kelime anlamıyla sinyal kesici demek. Anahtarlık şeklinde kullanılan jammer'lar kısa mesafede etkili olan elektronik ürün olarak biliniyor. Otomobillerin ve bir takım mekan kepenklerinin etkisiz hale getirilmesi için kullanılan jammer'lar, aktif hale getirildiği zaman kapatılmaya çalışılan kepenk ve kapıların kilitlenmesini engelleyici sinyali göndererek açık kalmasını sağlıyor. Daha çok otomobil ve iş yeri hırsızları tarafından kullanılan cihaz, insanların aracını park edip dükkanını kilitlediğini zannederek yoluna devam ettiği zaman hırsızlar tarafından devreye sokuluyor.

DUVAR ARKASI RADARLA 8 GÖZALTI

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ekiplerince dün gece sabaha karşı İstanbul'un 3 ilçesinde düzenlenen operasyonlarda yine aynı örgüte mensup 8 şahıs yakalanıp gözaltına alındı. Sabaha karşı 04.00 sıralarında 13 örgüt mensubunun yakalanması için düzenlenen ve duvar arkası radar cihazının kullanıldığı operasyonlarda gözaltına alına örgüt mensuplarının Suriye'de örgüt adına faaliyet ve çatışmalarda bulunup yurda kaçak olarak giren teröristler olduğu öğrenildi.

Asansörde taciz! Rezalet böyle görüntülendiBursa’da L.K. adlı kadın (40), evinin bulunduğu kata çıkmak için bindiği asansörde, kimliği belirsiz kişinin elle tacizine uğradı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber