Geri Dön

Anılar canlanacak

Rock’n roll’un efsanesi Elvis Presley ve yüzyılın ikonlarından Marilyn Monroe’nun kullandıkları otomobiller İstanbul’a geliyor.

Anılar canlanacak

Araçlar, otomobil Federasyonu (AOF) tarafından 28-30 Haziran arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ‘2. Klasik Araç Festivali’nde’ sergilenecek. Presley’in 1954 model Cadillac marka otomobil için efsane sanatçının anısına özel bir bölüm oluşturulacak. Monroe’nun çok sevdiği ve düğününde de kullandığı 1956 Model Ford Thunderbird de festivalin en dikkat çekici otomobillerinden biri olacak. Ayrıca; Steve McQueen’in 1960 Porsche 356’sı, Harry Potter’ın 1959 Ford Anglia’sı, ve ‘Dallas’ta kullanılan 70’li yıllara ait Chevrolet pick-up da anıları yeniden canlanacak. Klasik otomobillere olan tutkularıyla bilinen Burhan Öcal, Serdar Gökhan, Rasim Öztekin ve İlker Ayrık gibi birçok ünlü de klasik otomobilleriyle katılımcılar arasındaki yerini alacak. İlk Türk otomobili Devrim’in filmi de klasik otomobiller severler için sürekli gösterimde olacak. Ayrıca, Devrim’in replika modeli de sinema alanında sergilenecek.

Anılar canlanacak

Bakan Koca Aşılama programında birinci aşamanın ikinci adımına geçiyoruzSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 830 bin sağlık çalışanının Kovid-19 aşısının ilk dozunu olduğunu, dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bakan Koca daha sonra yaptığı açıklamada, "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet