Geri Dön

Ankara’da müthiş casusluk hikayesi

MKE Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, "devlet sırlarından yararlanma, devlet hizmetlerine sadakatsizlik" suçundan tutuklandı.

Ankara’da müthiş casusluk hikayesi

Ankara’da casusluk filmlerini aratmayan müthiş bir rüşvet hikayesinin yaşandığı ortaya çıktı. Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, rüşvet karşılığı patenti Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’n ait milli piyade tüfeğine ait sırları satarken suçüstü yakalandı. Tanrıverdi, casusluk suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.
Milliyet'in aldığı bilgiye göre, 1 Nisan 2016'da yapılan bir ihbar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. MKEK Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü şüpheli Tanrıverdi, izlenmeye alındı.
Tanrıverdi, dün bir lokantada buluştuğu kişilere milli silahın sırlarını içeren dijital verileri verdi ve karşılığında rüşvet aldı. Ancak Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün takibindeydi. Tanrıverdi, suçüstü yapılarak gözaltına alındı. Sorgusu yapıldıktan sonra da adliyeye sevk edildi.

Ankara’da müthiş casusluk hikayesi

İŞTE O KİŞİNİN FOTOĞRAFI
Tanrıverdi, Ankara 6. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Mahkeme salonunda organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü polisleri eşliğinde çıkarılan Tanrıverdi, kelepçelenerek cezaevine gönderildi. Milliyet'in adliye çıkışı görüntülediği Tanrıverdi, bitkin ve üzgün görünüyordu. Tanrıverdi'nin ifadesinde, "Yaptığımdan dolayı çok pişmanım" dediği öğrenildi.

İkinci el araç alacaklar dikkat! 5 gün sonra değişiyor...Gelen son dakika haberine göre; Corona virüs nedeniyle de ‘0’ araç üretiminde yaşanan sorunlardan kaynaklı ikinci el araç piyasasındaki fiyat artışı devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber