Geri Dön
GündemAnkara'da iki ahşap ev ve bir tahıl ambarı yandı

Ankara'da iki ahşap ev ve bir tahıl ambarı yandı

Ankara'da çıkan yangında iki ahşap ev ile bir tahıl ambarı kullanılamaz hale geldi. Beypazarı ilçesindeki yangında, kilerde bulunan 10 buzağının telef olduğu belirlendi.

Ankara'da iki ahşap ev ve bir tahıl ambarı yandı

İlçe merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Dağşeyhler Mahallesi'nde bir ahşap evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede yan taraftaki eve ve buğday depolanan ambara sıçradı. İlk müdahaleyi yapan mahalle sakinleri, ahırdaki inekleri tahliye etti.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı İtfaiye Amirliği ekipleri, yapılar ahşap olduğu için hızla büyüyen alevleri güçlükle kontrol altına alabildi. Ekipler daha sonra soğutma çalışmasına başladı. Söz konusu evler ile ambarın kullanılamaz hale geldiği yangında, kilerde bulunan 10 buzağının telef olduğu belirlendi.

Ankarada iki ahşap ev ve bir tahıl ambarı yandı

Mahalle Muhtarı Mehmet Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk müdahale sırasında yangının büyümesini önlemek için büyük çaba gösterdiklerini ancak alevlerin binaları sardığını ifade etti. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Necmettin Erbakan mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumu'na video mesajla katıldı. Erdoğan, "Büyük dava adamları gökteki yıldız gibidir. Erbakan sokağa ve şiddete asla prim vermedi." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler