Geri Dön
GündemAnkara'nın haftalık hava durumu nedir?

Ankara'nın haftalık hava durumu nedir?

Hava durumu oldukça değişiklik gösteren illerimizden biri olan Ankara, bu haftayı da yağışlı ve bulutlu geçirecek. Sıcaklık değerlerinin bir hayli değişiklik göstereceği önümüzdeki günlerde, Ankara halkının ani yağışlara hazırlıklı olması büyük fayda sağlayacak.

Ankara'nın haftalık hava durumu nedir?

Pazartesi gününü parçalı bulutlu geçiren Ankara'da sıcaklık değerleri 18 derece ile 16 derece arasında değişiklik gösterecek. Hissedilen sıcaklık derecesinin de 16 ile 18 arasında seyrettiği pazartesi günü, şehirde bulunan nem oranı ise 74 ile 87 değerleri arasında değişecek. Ortalama rüzgar hızının 8 ile 10 km/sa arasında seyrettiği şehirdeki maksimum rüzgar hızı ise 22 ile 31 arasında seyredecek.

Salı gününü gök gürültülü ve sağanak yağışlı geçirmesi beklenen başkentte sıcaklık, 14 derece ile 24 derece arasında değişiklik gösterirken nem oranı ise yüzde 53 ile yüzde 89 arasında ve oldukça geniş bir yelpazede olacak. Güneye doğru esmesi beklenen rüzgarın hızı ise 19 km/sa olacak.

Çarşamba gününü de salı gününde olduğu gibi gök gürültülü ve sağanak yağışlı geçirmesi beklenen Ankara'da sıcaklık, 12 derece ile 24 derece arasında değişiklik gösterirken nem oranı ise yüzde 52 ile yüzde 95 arasında değişecek. Güney doğuya doğru esmesi beklenen rüzgarın hızı ise 11 km/sa olacak.

Perşembe gününü çok bulutlu geçirmesi beklenen Ankara'da sıcaklık, 11 derece ile 25 derece arasında seyredecek. Şehirdeki nem oranı ise yüzde 53 ile yüzde 92 arasında değişecek. Güney doğuya doğru esmesi beklenen rüzgarın hızı ise 10 km/sa olacak.

Cuma gününü gök gürültülü ve sağanak yağışlı geçirmesi beklenen başkentte sıcaklık, 12 derece ile 25 derece arasında değişiklik gösterirken nem oranı ise yüzde 56 ile yüzde 88 arasında olacak. Güneye doğru esmesi beklenen rüzgarın hızı ise 6 km/sa olacak.

Cumartesi gününü çok bulutlu geçirmesi beklenen Ankara'da sıcaklık, 13 derece ile 26 derece arasında seyredecek. Nem oranının ise yüzde 44 ile yüzde 88 arasında değişeceği şehirde rüzgar, güneye doğru ve saatte 6 km/sa hızla esecek.

Pazar gününü parçalı bulutlu olarak geçirmesi beklenen başkentte yağış oranı yüzde 0 olarak görülürken nem oranı ise yüzde 43lerde seyredecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'taki Yeni Türkevi Binası'nda incelemelerde bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta bugün resmi açılışını yapacağı Yeni Türkevi Binası'nda incelemelerde bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner