Geri Dön
GündemAnneler Günü için kutlama mesajları nelerdir?

Anneler Günü için kutlama mesajları nelerdir?

Anneler, varlığımızın en güzel nedenlerinden biridir. Evreni güzelleştiren, tüm kötülüklerin karşısında korkusuzca durabilen bu yüce gönüllü insanlar, en büyük emektarlardır. Peki biz annelerimizin gününü hangi mesajlarla nasıl kutlamalıyız. İşte cevabı!

Anneler Günü için kutlama mesajları nelerdir?

Sevgilerin en kıymetli, en değerli olanı şüphesiz bir annenin çocuğuna duyduğu sevgidir. Her ne kadar evlat olarak bu sevgiye karşılık vermek istesek de annelerimizin sevgisi karşısında az kalacaktır. ‘’Melek’’ diye nitelendirdiğimiz bu insanlar gönüllerindeki iyilik, merhamet ve şefkatle her zaman bizi korumaya çalışır ve bizler için sürekli emek sarf ederler.

Anneler günü nasıl kutlanmaya başlandı?

Anna Jarvis adlı bir Amerikan vatandaşı, 1908 yılında annesinin ölümünden oldukça fazla etkilenmiştir. Annesinin yokluğuna alışamayan Anna, onu anmak için her yıl dönümünde bir şeyler yapmak istemiştir. Fakat Amerikan hükümeti bu anma töreni ve etkinliklerin anayasaya uymaması nedeniyle sıcak bakmamıştır. Anna Jarvis’in annesi için verdiği ‘’anma mücadelesi’’ Anneler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. 1994 yılında Amerikan Kongresi üyeleri, bu mücadeleden etkilenip ilk kez resmi olarak ülke çapında kutlama yapmıştır.

Türkiye’ de ise 1955 yılında ilk kez kutlanmaya başlanan ‘’Anneler Günü’’, annelerimize sevgimizi söylediğimiz onları sevindirmek için küçük de olsa bir şeyler hazırlayıp hediye olarak sunduğumuz gün olarak kutlanmaktadır.

Anneler gününü hangi mesajlarla kutlarız

Annelerimizin tüm emeklerine karşılık söylenen her söz yetersiz kalsa da sevgimizi paylaşmak ve onları mutlu etmek isteriz. Kelimelerin yetersiz kalacağını bilsek de yine de en güzel mesajları sevgimizle iletiriz.

- Beni dokuz ay boyunca karnında taşıyan melek annem, varlığına bin şükür Anneler Günün kutlu olsun.

- Karşılıksız tek sevgi şüphesiz senin bana duyduğun sevgidir annem. Her anımda beni koruyup mutluluğum için çabaladın. Seni çok seviyorum, Anneler Günün kutlu olsun anneciğim.

- Tüm hatalarıma rağmen bana kızmadan sevgi ile yaklaşan annem, her zaman yanımda olduğun için çok şanslıyım. İyi ki varsın Anneler Günün kutlu olsun.

- Bir günümde değil her günümde yanımdasın, her gün senin günün anneciğim, Anneler Günün kutlu olsun

-Arada mesafeler olsa da yüreğimin hep içindesin. Canım annem.

-Kelimelerle ifade edemeyeceğim fedakârlığın ve sevgin var. Her zaman benimle kal seni çok seviyorum biricik annem. Günün kutlu olsun.

-Beni dünyalara getiren tüm zorluklara göğüs geren yüce gönüllü anneciğim, senin gibi bir anneye sahip olduğum için çok mutluyum Anneler günün kutlu olsun.

-Sen öğrettin bana sevmeyi, sevilmeyi. Sen öğrettin bana iyilikle dolu olmayı. Sen öğrettin bana şükretmeyi, mutlu olmayı. Canım Anneciğim sen çok seviyorum. Anneler Günün kutlu olsun.

- Yüreğimdeki dilimdeki en güzel, en temiz şey senin ismin annem. Senin varlığınla diniyor tüm acılarım, senin varlığınla bitiveriyor tüm kötülükler. Hep benimle kal anneciğim Anneler Günün kutlu olsun.

- İlk senin karnından gördüm dünyayı, ilk senden öğrendim konuşmayı, ilk senden öğrendim sevmeyi. Tüm ilklerimin sahibi güzel annem, seni çok seviyorum. Anneler Günün kutlu olsun.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 8 Mayıs 2021 )Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin 8 Mayıs günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 228 bin 873 Kovid-19 testi yapıldı, 18 bin 52 kişinin testi pozitif çıktı, 281 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 3 bin 175 oldu, 28 bin 896 kişinin Kovid 19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 691 bin 224'e yükseldi. Vaka sayısı 20 binin altına geriledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet