Geri Dön

Antalya-Moskova uçağının 4 motorundan biri havada durdu

Yolcu uçağının 4 motorundan biri havada arızalanarak durdu, ancak pilotlar buna rağmen 'yola devam' dedi

ANTALYA'dan havalanarak Moskova'ya hareket eden yolcu uçağı, motorlarından birisi durmasına rağmen, 347 yolcu ile birlikte Sheremetyevo Havalimanı'na sorunsuz iniş yaptı.

Rus Ria Novosti'nin Havayolu Basın Sözcüsüne dayanarak verdiği habere göre, Aeroflot-Don Havayolları'na ait ‘Ilyushin Il-86' tipi uçak, 4 motorundan birinin arızalanmasına rağmen dünkü Antalya-Moskova seferini, tamamladı.

Uçak, Antalya'dan saat 12.37’de kalkıştan hemen sonra 4 numaralı motoru teknik bir arıza nedeniyle durdu. Pilotlar uçağın teknik kapasitesinin ve şartların uygunluğuna karar vererek uçuşu 3 motorla tamamladılar. Ilyushin Il-86 tipi uçak, Moskova'da Sheremetyevo Havalimanı'na indikten sonra bakıma alındı.

Kısa süre önce yine Antalya'dan, Moskova seferi için havalanan ‘Taymir Havayolları'na ait Boeing 747 tipi uçak, iniş takımlarının kapanmaması nedeniyle geri dönmeyerek Rusya’nın Krasnodar şehrine devam etmişti. Uçuş açık kalan iniş takımlarının zarar görmemesi için alçak irtifadan ve normal hızdan daha yavaş gerçekleştirilmişti.

Milliyet'te Gündem (18 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet