Geri Dön

Antalya’nın jüri başkanı Semih Kaplanoğlu

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ulusal yarışma jürisinin başkanlığını Altın Ayı Ödüllü yönetmen Semih Kaplanoğlu üstlenecek.

Antalya’nın jüri başkanı  Semih Kaplanoğlu

Kaplanoğlu’yla jüride görev yapacak isimler önümüzdeki günlerde belli olacak. Kaplanoğlu başkanlığındaki jürinin karşısına çıkacak 12 ulusal yarışma filmi arasında Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği ‘Tereddüt’, Derviş Zaim’in imzasını taşıyan ‘Rüya’ ve Seren Yüce’nin filmi ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ de bulunuyor. Yarışacak filmlerden sekizinin yönetmenlerin ilk uzun metrajlı yapımları olması da dikkat çekiyor. İlk metrajlı filmler arasında Mehmet Can Mertoğlu’nun Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Film Ödülü’yle dönen filmi ‘Albüm’, Kıvanç Sezer’in yönettiği ‘Babamın Kanatları’, Mete Gümürhan’ın yönettiği belgesel ‘Genç Pehlivanlar’, dünya prömiyerlerini Berlin Film Festivali’nde yapan iki film ‘Mavi Bisiklet’ (Ümit Köreken) ve ‘Rauf’ (Barış Kaya ve Soner Caner) da yer alıyor.

Koronavirüslü baba, 2 yaşındaki kızını camın arkasından seviyorOrdu’nun Fatsa ilçesinde koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan ve evinde karantinada bulunan bir babanın, 2 yaşındaki çocuğunu camın arkasından sevmesi görüntüsü yürekleri sızlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber