Geri Dön

AÖF 2020-2021 para yatırma ve ders seçimi | AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. 5 Ekim'de başlayan AÖF kayıt yenileme için son gün 16 Ekim Cuma. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? Ders seçimi ve para yatırma işlemi ile ilgili detayları derledik.

AÖF 2020-2021 para yatırma ve ders seçimi | AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF 2020-2021 Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim'de başladı. Kayıt yenileme için son tarih 16 Ekim 2020. Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmek için ders seçimi yapıp kayıt bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme işlemleri için ders seçimi ve kayıt yenileme bedeli ödenmesi gerekiyor. Ders seçimi yapmadan bankada ödeme bilgisi oluşmayacaktır. 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçimi yapılmalıdır.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

AÖF PARA YATIRMA NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt işlemleri için internet bankacılığı ya da ATM kullanılabilir. ATM'den para yatırmak için Ziraat Bankası ATM'lerinden ödeme işlemleri adımını seçmeniz gerekmektir. Ödeme işlemlerinin ardından Eğitim/Sınav ödemeleri - Üniversite ödemeleri - Anlaşmalı Üniversite ödemeleri adımlarını izleyerek çıkan ekrana ödeme yapacağınız üniversitenin il plaka kodunu giriyorsunuz. Çıkan ekranda Anadolu Üniversitesi - Açık Öğretim adımlarını izleyerek T.C. kimlik numarası ya da öğrenci numarasını giriyorsunuz.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bakan Kurum: En iyi İzmir'i inşa etmek için var gücümüzle çalışacağızİzmir Ticaret Odasının Meclis Toplantısı'na video konferans yöntemiyle katılan Kurum, depremin ilk anlarından son enkaz kaldırılana kadar geçen süre boyunca İzmir'de yaraları sarmak için istişare halinde hep birlikte çalıştıklarını belirterek, İzmir'de kaldıkları 15 günlük süreçte, İzmir Ticaret Odası, Sanayi Odası, borsası, esnaf ve sanatkar temsilcileriyle bir araya geldiklerini ve İzmir depremi özelinde kentin geleceğini istişare ettiklerini hatırlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet