Geri Dön
GündemAÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, nasıl yatırılıyor 2021?

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, nasıl yatırılıyor 2021?

AÖF kayıt yenileme ile ilgili detaylar öğrencilerin gündeminde yer alıyor. 15 Şubat tarihinde başlayan AÖF kayıt yenileme işlemleri 26 Şubat tarihinde sona erecek. AÖF kayıt yenileme ücretinin ayrıntıları merak ediliyor. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır 2021? İşte AÖF kayıt yenileme ücreti ile ilgili detaylar...

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, nasıl yatırılıyor 2021?

AÖF kayıt yenileme işlemlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. AÖF kayıt yenileme işlemleri yarın yani 26 Şubat tarihinde son bulacak. Öğrenciler kayıt yenileme ücretinin tutarını ve nasıl yatırılacağını merak ediyor. Peki AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte AÖF kayıt yenileme işlemi detayları...

AÖF KAYIT YENİLEME-DERS SEÇİMİ NASIL YAPILACAK?

Öğrenciler, aof.anadolu.edu.tr adresinden Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu üzerinden ders seçim işlemini gerçekleştirilecekler.

Kayıt yenileme yapabilmek için ders seçim aşamasının ve kayıt yenileme ücretinin ödenmesi gerekiyor. Ders seçimi aşamasında 45 AKTS'ye kadar ders seçimi gerçekleştiriliyor.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR VE NEREYE YATIRILACAK?

Kayıt yeniletecek öğrenciler, ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince; sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç) alt limit ₺285,00, Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limit ₺405,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit ₺305,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.Uygulama dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin uygulama dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir uygulama dersi için ₺80.00 ilave edilecektir. Laboratuvar dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin laboratuvar dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir laboratuvar dersi için ₺120.00 ilave edilecektir.

Dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemeleri Ziraat Bankası üzerinden yatırılacak.

Genç kız uyuşturucu krizine girdi! Kendini banyoya kilitlediAdana'da uyuşturucu bağımlısı Nurten M. (26), annesi Gülçin Akyatan'dan (51) uyuşturucu parası alamayınca sinir krizi geçirip, evdeki eşyaları kırdı. Gazetecileri gören Nurten M., tepki gösterip kıyafetlerini çıkartmaya çalıştı. Mutfaktan aldığı bıçakla intihar edeceğini söyleyip, kendisini banyoya kilitleyen Nurten M., müzakereci polis tarafından güçlükle ikna edilerek tedavi için hastaneye götürüldü. Anne Gülçin Akyatan, "Her gece korkuyla yatıyorum. Sağlık Bakanımdan, Cumhurbaşkanımdan yardım istiyorum. Yeter artık, kurtarın bizi. Kızımın tedavi edilmesini istiyorum. Lanet olsun uyuşturucuya" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet