Geri Dön
GündemAÖF sınavları ne zaman? AÖF online sınav nasıl yapılacak, kaç dakika olacak?

AÖF sınavları ne zaman? AÖF online sınav nasıl yapılacak, kaç dakika olacak?

Geçtiğimiz günlerde bazı sınavların tarihlerin ertelendiğine dair bilgiler duyuruldu. Corona virüs nedeniyle AÖF sınavı ile ilgili son dakika bilgisi geldi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi vize sınavları internet üzerinden gerçekleştirilecek. Peki AÖF sınavları ne zaman yapılacak? Online sınav nasıl olacak?

AÖF sınavları ne zaman? AÖF online sınav nasıl yapılacak, kaç dakika olacak?

Öğrenciler AÖF sınav tarihleri ile ilgili detayları merak ediyorlar. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu. Sınavlar internet üzerinden yapılacak. Sınavın tarihi ve nasıl olacağı araştırılıyor. AÖF sınavları ne zaman, nasıl yapılacak?

AÖF SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları, 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan 20 günlük süreçte internet üzerinden yapılacak.

SINAV SİSTEMİN NASIL GİRİŞ YAPILACAK?

Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dahil olmak için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız ve yahut tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız gerekecektir.

Gerekli teknolojik altyapıya sahip değilseniz, çağrı merkezinden 6-7-8 Nisan 2020 tarihlerinde randevu alarak, istediğiniz herhangi bir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürosunda, internet ortamında yapılacak sınava
girebilirsiniz.

Sınava, üniversitenin resmî web sitesinde yer alan Sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Sınav sistemi 18 Nisan – 7 Mayıs 2020 tarihleri arasında, 20 gün boyunca sizlerin erişimine açık olacaktır.

Bu 20 günlük süreçte, sorumlu olduğunuz ders ya da derslerinize ait sınavlarınızı, istediğiniz gün ve saatte sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirtilen tarihin son günlerine kalmanızın, bağlantı problemlerine yol açabileceğini de göz önünde bulundurmalıdır.

SINAV SÜRECİ NASIL OLACAK?

www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Burada, sorumlusu olduğunuz dersleri görüntüleyebileceksiniz.

Daha önceki sınavlarda olduğu gibi her bir ders 20 sorudan oluşacak ve her bir dersi cevaplamanız için süreniz 30 dakika olacak.

Sınava başlamadan önce sınav ekranı üzerinden sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamak gerekmektedir.
Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz.
Sorular arasında ileri ya da geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir

AÖF sınavları ne zaman AÖF online sınav nasıl yapılacak, kaç dakika olacak

Osmaniye'de korkutan depremOsmaniye'de yaşanan 4,2 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet