Geri Dön
GündemAÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF'ün sonuçları bugün mü açıklanıyor?

AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF'ün sonuçları bugün mü açıklanıyor?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Güz Dönemi final sınavları 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde tamamlandı. AÖF sınavlarına katılan öğrenciler, sonuçlar için meraklanıyor. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sonuçları için tarih verildi mi? Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, AÖF sonuçları hakkında gün sayısı verdi. İşte sabırsızlıkla beklenen AÖF sonuçları tarihi...

AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF'ün sonuçları bugün mü açıklanıyor?

2019-2020 Eğitim yılının Güz Dönemi final sınavları 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde uygulandı. AÖF sınavlarına hazırlanan adaylar, o gün başarılarını gösterdi. Sabırsızlıkla AÖF sonuçlarını öğrenmek isteyenler, Anadolu Üniversitesi açık Öğretim Fakültesi'nin resmi internet sitesine girerek veya AÖF'ün resmi twitter adresini yakından takip ederek, AÖF sınav sonuçları hakkında bilgi almak istiyor. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 18 - 19 Ocak AÖF Güz Dönemi final sonuçları açıklandı mı?

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınav sonuçları henüz açıklanmadı. AÖF Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır. Dolayısıyla AÖF sonuçlarının 3 Şubat 2020 Pazartesi günü açıklanma ihtimali çok yüksek.

Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

SINAV SONUÇ İTİRAZI

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

MAZERET SINAVI

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz.

Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Bahar Dönemi Ara Sınavı 18 - 19 Nisan 2020

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 13 - 14 Haziran 2020

Yaz Okulu Sınavı 22 - 23 Ağustos 2020

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi; "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu Yönetmelik’in verdiği yetkiye istinaden hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları” ve “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunudlayınız. Yanlış sütuna yapılan işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Sınavlarda cevap kâğıdına kurşun kalem ile test grubunun mutlaka kodlanması gerekmektedir. Bir dönemde her ders için bir ara sınav ve dönem sonu sınavı düzenlenir. Sınavlar; gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır; çoktan seçmeli, açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış ve eşleştirme gibi farklı tip sorular içerebilir. Bununla birlikte dersin özelliğine göre ara sınav; yazılı, sözlü, ödev, uygulama, proje ve benzeri ölçme-değerlendirme araçlarıyla da yapılabilir. Sadece dönem sonu sınavı yapılan proje gibi derslerde, parçalı sınav uygulanır. Parçalı sınavların birleştirilmesiyle dönem sonu sınav notu oluşturulur ve bu notun, başarı notuna katkısı %100’dür. Ara ve dönem sonu sınavlarının tarihleri ve uygulama esasları, ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir ve öğretim yılı başında akademik takvimle birlikte ilan edilir. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme  tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C.  kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

Bodrum'da harekete geçildi! Yerleşim yerlerinin hemen yanında yangın çıktıMuğla'nın Bodrum ilçesinde makilik ve ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlerin yaklaşık 150 metre uzaklıktaki yerleşim alanına sıçramaması için yoğun çalışmanın yürütüldüğü bildirildi. Öte yandan Hatay'da da çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçradı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet