Geri Dön
GündemAÖL kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme tarihleri

AÖL kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme tarihleri

AÖL kayıt yenileme işlemleri alınmaya devam ediyor. 9 Ocak'ta alınmaya başlanan AÖL 2. dönem kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman sona ereceği adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki AÖL 2. dönem kayıt yenileme işlemleri ne zaman sona erecek?

AÖL kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme tarihleri

AÖL kayıt yenileme işlemleri alınmaya devam ediyor. Lise eğitimine açıktan devam etmek isteyen adayları yakından ilgilendiren AÖL 2. dönem kayıt yenileme işlemleri bilindiği üzere 9 Ocak tarihinde başladı. Adaylar AÖL kayıt yenileme tarihlerinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor.

AÖL KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

AÖL kayıt yenileme tarihleri 6 Şubat'da sona erecek.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

AÖL kayıt yenileme işlemleri İl ve İlçelerde bulunan Halk Eğtimi Merkezi Müdürlükleri tarafından yapılıyor.

AÖL KAYIT YENİLEME BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır.

2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Bedeli olarak; 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 30 TL ödeyerek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)

Bakan Çavuşoğlu, Kuveytli mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Dr. Ahmed Nasır El- Muhammed El- Sabah ile görüştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet