Geri Dön

AÖL sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB tarih verdi

AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olan AÖL sınav sonuçları için büyük merak yaşanıyor. 2019-2020 Eğitim yılının 2. dönem AÖL sınav sonuçlarını öğrenmek için arayışa geçen öğrenciler, 'sınav sonuçları ne zaman açıklanacak' sorusuna cevap arıyor. MEB AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı günü öğrencilere bildirdi. İşte sabırsızlıkla beklenilen o tarih...

AÖL sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB tarih verdi

2019-2020 Eğitim yılının 2. dönem sınavları koronavirüs salgını nedeniyle 25-26 Temmuz tarihlerinde tamamlandı. Ardından sınav sonuçları merakı arttı. MEB, AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını duyurdu.

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merakla beklenen AÖL sınav sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihinde erişime açılacak.

AÖL SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK 2020?

Açıköğretim Lisesi 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 24 Ağustos - 9 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AÖL'DEN DUYURU

Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle Açık Öğretim Lisesinin merkezi sistemle yapılan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları ertelenmişti.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının, 7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır.

Onay için tıklayınız

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber