Geri Dön
GündemMEB'den duyuru geldi mi? AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

MEB'den duyuru geldi mi? AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

AÖL sınavları bugün sona eriyor. Binlerce öğrenci sınavını bitirdi şimdi sonuçlara odaklanmış vaziyette... Sınavların bitişiyle birlikte "AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?" araması daha da artacak. İşte sonuçlar için beklenen tarih...

MEB'den duyuru geldi mi? AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

Açıköğretim Lisesi sınavları 25 Şubat'ta başladı, 1 Mart'ta sona eriyor. Binlerce kişi sınavını tamamladı, artık herkesin dilinde sonuç tarihi var. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Açıköğretim Lisesi sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı bilinmiyor. Beklentiler ise mart ayı ortasında açıklanması yönünde... Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebilecek.

Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet