Geri Dön
GündemAÖL sınavları ne zaman? 2021-2022 MEB Açık Lise kayıt yenileme tarihleri

AÖL sınavları ne zaman? 2021-2022 MEB Açık Lise kayıt yenileme tarihleri

AÖL sınavları için tarihler araştırılıyor. Eğitimine Açık Öğretim Lisesi ile devam eden öğrenciler sınav tarihlerini bekliyor. Ayrıca kayıt yenileme için de duyuru yayımlandı. AÖL sınavları için gözler MEB'den gelecek açıklamada.

AÖL sınavları ne zaman? 2021-2022 MEB Açık Lise kayıt yenileme tarihleri

Açık Lise kayıt yenileme tarihleri ve sınavları ne zaman yapılacak? Açık Lise'de eğitim gören öğrenciler tarihleri araştırıyor. İşte AÖL'den yapılan açıklama

AÖL KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

AÖL kayıt yenileme tarihleri 11 Şubat'a kadar uzatıldı.

Yapılan açıklamaya göre: 'Halen örgün eğitimde e-Okulda aktif olarak kayıtlı olan öğrencilerin e okul sistemi üzerinden dönem atlatma işlemlerinin 4-6 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacağından, söz konusu öğrencilerden Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyenlerin yeni kayıt iş ve işlemleri 07 Şubat 2022 - 11 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Halk eğitimi merkezi müdürlükleri ve yüz yüze eğitim kurumlarında yoğunluk oluşmaması adına, kayıtlar tüm öğrenciler için 11 Şubat 2022 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.'

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖL sınavlarının tarihleri henüz netleşmedi. Kayıt yenileme sürecinin sona ermesinin ardından sınav tarihlerinin belirleneceği tahmin ediliyor. AÖL sınavlarının e-sınav olarak uygulanacağı duyurulmuştu.

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğreti Lisesi - II. Dönem Sınavı 2022 Mart ayında e-Sınav olarak uygulanacaktır.

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi - III. Dönem Sınavı 2022 Temmuz ayında e-Sınav olarak yapılacak.

2022-2023 Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- I. Dönem Sınavı Aralık 2022'de e Sınav olarak gerçekleşecek.