Geri Dön
GündemAÖL SONUÇLARI ne zaman açıklanır? Bugün AÖL sınav sonuçları duyurulur mu?

AÖL SONUÇLARI ne zaman açıklanır? Bugün AÖL sınav sonuçları duyurulur mu?

AÖL sonuçları için meraklı arayış devam ediyor. Bugün AÖL sınav sonuçları duyurulur mu merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan AÖL sınavları ardından gözler yine MEB'e çevrildi. Peki AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? Bugün AÖL sınav sonuçları duyurulur mu?

AÖL SONUÇLARI ne zaman açıklanır? Bugün AÖL sınav sonuçları duyurulur mu?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, Açık Öğretim Lisesi'nin 1. Dönem sınavları yapıldı. Öğrenciler sınav başarı puanlarını öğrenmek için sabırsızlanmaya başladı. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB AÖL takviminde sonuç gününe de yer verdi mi?

AÖL SINAV SONUÇLARI 2021 AÇIKLANDI MI?

AÖL sınav sonuçları henüz açıklanmadı. MEB AÖL sınav sonuçları için tarih belirledi mi?

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL sınav sonuçları için henüz tarih duyurulmadı. Konuya ilişkin yeni gelişme yaşandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NEREDEN YAPILIR?

AÖL sınav sonuçları sorgulama sayfasına Açık Öğretim Lisesi internet sitesi üzerinden öğrenci girişi yaparak erişim sağlayabilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL ONLİNE SINAVA İTİRAZ ETME SÜRECİ

Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içerisinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. Kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilecektir.

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.