Geri Dön

Apple TV Plus nedir? Apple TV Plus nasıl kullanılır, Türkiye'ye gelecek mi?

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, büyük bir merakla beklenen yeni servisi Apple TV Plus milyonlarca kullanıcısıyla paylaştı. Peki Apple TV Plus nedir, nasıl kullanılır ve Türkiye'ye gelecek mi?

Apple TV Plus nedir? Apple TV Plus nasıl kullanılır, Türkiye'ye gelecek mi?

Apple, dün gerçekleştirdiği 25 Mart etkinliğinde film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı yapan Netflix'e rakip olacak Apple TV Plus tanıttı. İşte büyük bir merakla beklenen Apple TV Plus ile ilgili tüm merak edilenler...

APPLE TV PLUS NEDİR?

Apple, medya ve yayıncılık başta olmak üzere oyun ve ödeme alanındaki yeni servislerini tanıttı.

Şirketin Cupertino’daki merkezinde yer alan Steve Jobs Theater’da düzenlenen etkinlikte Apple, beklendiği üzere Netflix’e rakip olan yeni servisini de duyurdu

Apple TV’yi bir uygulama haline getiren ve içeriklerin tamamen kendisine ait olacağı yeni platformunun adı Apple TV+ oldu.

Tanıtım gecesinde ünlü talk showcu Oprah Winfrey, Oscarlı yönetmen ve yapımcı Steven Spıelberg'ün yanı sıra Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carrell gibi yıldız oyuncular sahneye çıktı.

Türkiye dahil 100’den fazla ülkede kullanıma sunulacak Apple TV+'ta internete bağlı değilken de daha önce indirilmiş içeriklere ulaşılabilecek. Uygulamada reklam olmayacak.

Henüz ücretlendirmeye yönelik bir detay paylaşılmadı.

Apple'ın TV uygulaması Apple TV Channels, Türkiye'de de çok izlenen birçok dizinin yapımcısı olan Amazon, Hulu, HBO, CBS, Starz ve ShowTime gibi kuruluşların original içeriklerini kullanıcılara sunacak.

Yönetmen Spielberg de, 93 yıllık 'Amazon Stories' markasını Apple TV için yeniden canlandıracak.

Apple'ın televizyon ve film platformuna, dizilerin yayın hakkı ve orijinal yapımlar için bir milyar dolardan fazla kaynak ayırdığı öne sürülüyor.

Netflix'in 150 milyona yakın, en büyük rakibi Amazon Prime'ın da 100 milyondan fazla abonesi olduğu tahmin ediliyor.

Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın illerSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 15-21 Şubat tarihlerini kapsayan her 100 bin nüfusta görülen vakaların yer aldığı haritada 'düşük riskli' görülen 5 ilin yanında normalleşmeye yakın diğer illeri de değerlendirdi. İlhan, Ankara ile birlikte Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, Çanakkale gibi illerin de iyi durumda olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet