Geri Dön

‘Araf’ Abu Dabi’nin en iyi filmi seçildi

Abu Dabi Film Festivali’nin ana yarışmasında, Yeşim Ustaoğlu’nun yeni filmi “Araf”, önceki gün En İyi Film Ödülü’nü kazandı

‘Araf’ Abu Dabi’nin en iyi filmi seçildi

2007’den beri düzenlenen festivalde Ustaoğlu, Michael Winterbottom (“Everyday”), Sally Potter (“Ginger and Rosa”), Pablo LarraÌn (“No”), Takeshi Kitano (“Outrage Beyond”), François Ozon (“In the House”) ve Manoel de Oliveira’nın (“Gebo and the Shadow”) da aralarında olduğu iddialı isimlerle birlikte yarışıyordu.
Festivalde Black Pearl (Siyah İnci) En İyi Film ödülünü alan “Araf”, dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nin Ufuklar adlı bölümünde yaptı. Türkiye’de 21 Eylül’de vizyona giren filmde Neslihan Atagül, Özcan Deniz, Barış Hacıhan ve Nihal Yalçın rol alıyor. Film, yol kenarındaki bir mola yerinde çalışan bir kızın hikâyesini konu alıyor. Film, 20 - 29 Ekim’de düzenlenecek Tokyo Film Festivali’nde de yarışacak.

Konya'ya şehit ateşi düştüHakkari'nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Aktay'ın (28) acı haberi, memleketi Konya'nın Yunak ilçesi Kuzören Mahallesi'nde oturan ailesine verildi. Evli olan şehit Aktay'ın 2 ay önce de baba olduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber