Geri Dön

Arsayı ikinci kez satmaya çalışmışlar

Arsayı ikinci kez satmaya çalışmışlar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çökerttiği Sarallar çetesinin 15 üyesi tutuklanırken, elebaşları Cem Esmer ile Mehmet Aziz Saral aranıyor. ‘Kareye alma’ yöntemiyle, hedef belirledikleri iş adamlarına kumar tuzağı kurup, senet imzalatarak mallarına el koydukları ve haraç aldıkları belirlenen Sarallar çetesinin, sanal kumar organizasyonu gerçekleştirdiği de ortaya çıktı. Kumar tuzağıyla 10 iş adamını mağdur eden, birçok iş adamının malına el koyduğu belirlenen çetenin, 1.5 milyon liraya aldığı arsayı aynı iş adamına ikinci kez satmaya kalkıştığı tespit edildi.

Çete üyesinin evinde ele geçen 89 hesap cüzdanıyla 128 banka kartının sanal kumarda kullanıldığı ve kartların Kıbrıs’ta okuyan öğrencilerin üzerine kayıtlı olduğu anlaşıldı. Çetenin, alacak - verecek tahsili için girdiği olayda bir galericinin 30 bin liralık borcunu bir yılda 500 bin liraya çıkardıkları, karşılığında Hummer marka cipine el koydukları öğrenildi. Çetenin sanal kumar faaliyeti, baskında ele geçen hesap defterleri ve kartların incelenmesiyle ortaya çıktı. Yüksek meblağlı para transferleri yapılan banka hesaplarının Kıbrıs’ta okuyan öğrencilerin adına açıldığı ve çete tarafından kumar amaçlı kullanıldığı tespit edildi.

Kocaeli'de feci kazaKocaeli’nin Gebze ilçesi otoyol yan yolunda 2 aracın ters yöne girerek karşı şeritten gelen otomobil ile kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı. Kaza sonrası bölge adeta savaş alanına dönerken, yola savrulan yaralılara ise sağlık ekipleri müdahale etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber