Geri Dön

Asker alımları ne zaman başlıyor? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Dünyaya yayılan corona virüs salgınından dolayı çeşitli alanlarda tedbirler alındı. Corona virüs nedeniyle askerlik celp ve terhis tarihlerinde erteleme olmuştu. Askerlik ile ilgili son durumlar merak ediliyor. Peki asker alımları ne zaman başlıyor? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Asker alımları ne zaman başlıyor? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Asker alımları ne zaman başlıyor? sorusunun cevabı merak ediliyor. Corona virüsten dolayı askere alımlar ve terhisler durdurulmuştu. Normalleşme sürecindeki gelişmelerle birlikte askere alımların başlaması bekleniyor. Peki askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

TERHİS İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, askerlik terhis işlemlerinin 31 Mayıs'ta başlayacağını belirtti.

ASKER ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Erdoğan açıklamasında; Milli Savunma Bakanlığının atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetlerinin 1 Haziran'da, celp işlemlerinin 5 Haziran'da, bedelli askerlik işlemlerinin ise 20 Haziran'da yeniden başlayacağını ifade etti.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

(Celp işlemlerinin başlaması) Sevke tabi yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Mayıs'ta e-Devlet üzerinden duyurulacak.

Heybeliada'da korkutan orman yangınıİstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına karadan ve havadan ekipler tarafından müdahale ediliyor. Yangın Anadolu Yakası Bostancı sahilinden gözüküyor. Çıkan yangının ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bölgeye gidiyor. İstanbul Valiliği geniş çaplı soruşturma başlatıldığını duyurdu. Orman Genel Müdürlüğü, 'Heybeliada'da saat 17:33'de başlayan  orman yangınına 3 dakika sonra 17:362da ilk müdahale yapılmış olup, yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir.' açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber