Geri Dön
GündemAtalay Filiz akıllı çıktı

Atalay Filiz akıllı çıktı

İstanbul’da öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldürüp uzun süre kaçtıktan sonra yakalanan ve Ankara’da Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı Elena Radchikova’yı 16 Eylül 2013’te tasarlayarak öldürmek suçundan da tutuklanan Atalay Filiz’in yargılanmasına dün devam edildi.

Atalay Filiz akıllı çıktı

Ankara Batı Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık avukatları Hüseyin Uğur Poyraz ve Merve Uçanok, müşteki avukatı Ercan Çoban ile tanık Koray Ehliz hazır bulundu. Filiz, duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katıldı. Duruşmada, Filiz hakkında Adli Tıp Kurumu’nca hazırlanan raporda akli dengesinin yerinde olduğu ortaya çıktı.

‘Casuslardı’

Sanık avukatlarından Uçanok, başka bir devlet hastanesinden rapor hazırlanmasını talep etti. Talebi reddeden mahkeme duruşmayı erteledi. İddianamede, Atalay Filiz’in 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Filiz, ilk duruşmada, Akıl Oyunları ve 6. His filmlerinin senaryosuna benzer savunma yapmış, maktüllerin Rusya için casusluk yaptıklarına dair mesaj aldığını, onları kaçmaları konusunda uyardığını, kendisine hakaret ettikleri için öldürdüğünü iddia etmişti.

Filiz, “6. His diye bir film var. Oradaki küçük bir kız ölüleri görebiliyordu. Benim de böyle bir yeteneğim var” demişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin içinde yanmaktan mahalle bekçileri son anda kurtardıAdana'da bir apartmanın en üst katındaki dairede çıkan yangında evde bulunan Muhammet Mustafa K.'yı, yanmaktan mahalle bekçileri kurtardı. Muhammet Mustafa K.'nın, yüzü ve kollarının yangının isinden dolayı kapkara olduğu görüldü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler