Geri Dön

Atatürk ıslanmasın diye büstüne şemsiye tuttular

Edirne’nin Tayakadın köyündeki Şehit Cem Havale İlkokulu’nun birinci sınıf öğrencileri Damla İnceoğlu, sınıf arkadaşı Dilay Büyükkılıç ve ikinci sınıf öğrencisi Masal Cam, teneffüste okul bahçesindeki Atatürk büstünün yağmurda ıslandığını gördü.

Atatürk ıslanmasın diye  büstüne şemsiye tuttular

Öğrenciler, yağmur altında çıktıkları iki teneffüs boyunca şemsiye tutarak Atatürk’ü yağmurdan korumaya çalıştı. Öğrencilerin, büstü şemsiye tuttukları sırada bir veli fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan fotoğraflar çok sayıda beğeni aldı.

Öğrencilerden Dilay Büyükpiliç, “Atatürk’ün yağmurdan ıslandığını gördüm. Damla’ya, ‘Atatürk’ü yağmurdan korumamız lazım’ dedim. O da ‘ver şemsiyeni koruyalım’ dedi. Boyum büste ulaşmadığından şemsiyemi Damla’ya verdim. Bu sırada Masal’da yanımıza geldi. Hep beraber Atatürk ıslanmasın diye şemsiye tuttuk. Biraz biz ıslandık ama olsun, Atatürk ıslanmadı” dedi. Damla İnceoğlu da “Atatürk’ü yağmurdan koruduğumuz için çok mutluyum” dedi.

Gölde mahsur kaldı, yardımına polis koştuAdana'da, Seyhan Baraj Gölü'nde uçurtma sörfü yapan Gökhan Karaköse (38), rüzgarın kesilmesiyle suda mahsur kaldı. Kendi çabalarıyla kıyıya çıkmaya çalışan sörfçüyü görenler, durumu polise bildirdi. Yardıma gelen dalgıç polislere iyi olduğunu söyleyen ve özçekim de yapan sörfçü, polis botunun oluşturduğu dalgayla kıyıya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet