Geri Dön

Ateistlerden Hatipoğlu’na suç duyurusu

Ateizm Derneği, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun kendilerini hedef gösterdiğini ileri sürerek savcılığa şikâyette bulundu.

Ateistlerden Hatipoğlu’na suç duyurusu


Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ramazan ayında yaptığı konuşmada, “Her ateist aslında Allah’a sığınıyor. Ben hiçbir ateisttin Allah’ı inkâr ettiğine inanmıyorum, inkâr ediyoruz diyenler yalan söylüyor. Çünkü hepsi sıkışınca Allahım demeye başlıyor. Şeytan bile Allah’ı inkâr etmiyor. Şeytan ne diyor? ‘Allahım beni ateşten yarattın’ diyor Ee! ateistlerin en büyük babası şeytan. Şeytan onlardan daha temizdir” demişti.
‘İfade özgürlüğü sınırını aştı’
Ateizm Derneği adına suç duyurusunda bulunan avukat Mehmet Emin Uçbağlar, “Hatipoğlu adlı kişi seyircilerden gelen bir soruyu yanıtlarken ifade özgürlüğü ve eleştiri sınırlarını aşarak ayrıca sorulan soruyla da hiçbir bağlantısı olmadan ateistlere karşı hakaret ve küfre varan ifadeler kullandı ve küçümseyip aşağıladı. Toplumdaki bütün kötülüklerin baş sorumlusu olarak gösterme çabası içine girerek, toplumda var olan ateistlere karşı insanlara kin ve nefret aşılamaya çalışmaktadır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri, BM'de İsrail'in temsilcisine salonu terk ettirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'in (BM) 75. Genel Kurulunda yaptığı konuşma sırasında Filistin konusunda İsrail'e yönelik ifadeleri, İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Gilad Erdan'a salonu terk ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber